Drobečková navigace

Úvod > Družina > Kroužky a zájmové aktivity

Kroužky a zájmové

Pohybové hry

vede Petra Šubertová  - děti během roku nahlédnou do duše sportu, seznámí se se sporty, na které v hodinách TV nezbývá čas. Vyzkouší si např. petang, švihadla, kolečkové brusle, frisbee, ringo, florbal, jógu, zumbu, badminton nebo sáňkování. Naučí se  základní pravidla a herní dovednosti.

 

Angličtina I

vede Petra Šubertová  - děti se formou písniček, pohybových i didaktických her, pexesa, obrázků apod., postupně seznámí s anglickým jazykem, získají základní slovní zásobu, naučí se jednoduché fráze. Cílem kroužku je vzbudit zájem dětí o cizí jazyk a motivovat je ke komunikaci.

Angličtina II. 

vede Simona Hrabalová - Cílem kroužku je hravou formou procvičovat a upevňovat probrané učivo anglického jazyka probraného ve vyučování, pomocí písniček, básniček, sledováním videí, didaktických a pohybových her postupně odstraňovat ostych z mluvení, rozvíjet schopnosti poslechu a vzájemné komunikace.

Dramatický kroužek 

vede Zuzana Kulíšek - pomocí her a tvoření ztrácí žáci zábrany a mohou tak popustit uzdu své fantazii a tvořivosti. V tomto kroužku se děti užijí spoustu zábavy při hraní dětských divadelních her a pohádek.

Šikovné ručičky

 vede Gabriela Zlámalová- výroba drobných předmětů z papíru, přírodnin, látek a drátků, seznámení s tradičními i méně známými výtvarnými technikami, procvičení koordinace rukou, jemné motoriky, také trocha vaření, pečení a zručnosti...

Flétnička

vede Simona Hrabalová - V zájmovém kroužku se děti učí správné technice dýchání, seznamují se se základy hudební nauky- notami, pomlkami, notovou osnovou, učí se hrát na zobcovou flétnu z not i zpaměti, jednoduché písně doprovázejí na rytmické hudební nástroje i hrou na tělo.